Lokalita

Na skok do nádhernej prírody

Údolie Turca patrí k najkrajším slovenským lokalitám. V okruhu niekoľkých kilometrov nájdete úchvatné turistické chodníky, skvelé cyklotrasy či lyžiarske strediská, vďaka čomu sa nebudete nudiť v ktoromkoľvek ročnom období. Veľká a Malá Fatra patria k oblastiam, kde môžete obdivovať nádherné lesy, zažiť prekrásne výhľady a dýchať ten najlepší vzduch.

Počas letných mesiacov si môžete vychutnať relax priamo v kúpeľnej zóne, využívať liečivé účinky termálnej minerálnej vody v Spa&Aquaparku alebo si dopriať príjemnú prechádzku v rozkvitnutom kúpeľnom parku s rozlohou až 12 ha, ktorý patrí medzi národné kultúrne pamiatky. Ak dostanete chuť objavovať okolie, môžete využiť možnosť organizovaných výletov Zlatými kúpeľmi Turčianske Teplice alebo sa vydať na vlastnú päsť – či už na pešo v rámci klasickej turistiky alebo prebádať cyklistické chodníky a trasy na bicykli. Pre milovníkov golfu je zasa dobrou správou, že v širšom okolí sa nachádzajú aj golfové ihriská – napr. vo vzdialenosti do hodiny jazdy autom obľúbený Golf Club Tále.

V chladnejšom období si zas prídu na svoje milovníci zimných športov. Môžete si vybrať z viacerých lyžiarských stredísk, ktoré nájdete v blízkom okolí Turčianskych Teplíc, ako je Snowland vo Valčianskej doline, Skalka v Kremnických vrchoch či Martinské hole. Po skvelej lyžovačke či bežkovaní sa opäť zohrejete a príjemne zrelaxujete v Spa&Aquaparku, ktorého celoročná prevádzka zabezpečí váš dokonalý relax kedykoľvek.

Vychutnajte si naplno všetky možnosti, ktoré vám atraktívna lokalita Galanda Apartments ponúka.

Lokalita

Galanda Apartments

Apartmány v srdci kúpeľného areálu:

1 – Galanda Apartments

2 – Vstup do Spa&Aquaparku s liečivou vodou

3 – Hotel Royal Palace*****

4 – Liečebný dom Veľká Fatra****

Nekonečné možnosti na turistiku, cyklistiku či zimné športy v lyžiarskych strediskách.

Očarujúca príroda Veľkej Fatry a Malej Fatry v ktoromkoľvek ročnom období.

Pre milovníkov golfu sa v širšom okolí nachádzajú aj golfové ihriská Golf Club Tále.

Bohatý spoločenský a kultúrny program a možnosti organizovania výletov v okolí kúpeľov.

Spoznajte bližšie lokalitu Turčianske Teplice

Mesto Turčianske Teplice sa nachádza v južnej časti Turčianskej kotliny, približne 25 km južne od Martina. Východne od mesta sa dvíha podhorie Veľkej Fatry, západne sa nachádza úpätie Žiaru, mesto samotné však leží v rovinatej časti kotliny. Najväčším prírodným bohatstvom Turčianskych Teplíc sú minerálne pramene a termálne vody.

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá Slovenska. Prvá písomná zmienka o meste, resp. o teplých prameňoch pochádza z roku 1281, kedy vtedajší kráľ Ladislav IV. darovacou listinou poručil hájske panstvo a na jeho západnej časti ležiace teplé pramene grófovi Petrovi.

Pripravujeme

Revitalizácia kúpeľného parku

Kúpeľný park v centre Turčianskych Teplíc je národnou kultúrnou pamiatkou a je neoddeliteľnou súčasťou Zlatých kúpeľov Turčianske Teplice. Priečelie Rezidencie Opera smeruje priamo do kúpeľného parku a poskytuje tak nádherný výhľad všetkým rezidentom.

Aby ešte lepšie slúžil rezidentom Turčianskych Teplíc, kúpeľným hosťom a všetkým návštevníkom, pripravili sme projekt na jeho revitalizáciu. Nahliadnite do našich plánov a pozrite sa, ako bude park vyzerať v budúcnosti.

Máte záujem alebo otázky?

Kontaktujte nás!